fbpx

Tirsan Kardan

Hakkımızda

Hakkımızda

65 yılı aşkın sektör tecrübesi olan Tiryakiler Şirketler Grubunun otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketi Tirsan Kardan, global pazarda kardan mili ve yedek parça üreticileri arasında lider olarak yer alıyor.

Manisa’da bulunan yönetim, AR-GE merkezi ve üretim tesislerinde, yüksek kalite standartlarındaki ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kapasitesi ile otomotiv sanayisine özel çözümler sunuyor. Ürün geliştirmeden üretime, satıştan satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümleri kendi bünyesinde barındırıyor.

Türkiye’nin ve dünyanın lider kardan mili üreticilerinden olan Tirsan Kardan, 60 bin m2 üretim alanına sahip entegre üretim tesisinde, 1,5 milyon şaft üretim kapasitesi ile hafif ticari, ağır ticari, otobüs, otoyol dışı araçların ve endüstriyel uygulama alanlarının kullanımına uygun üretim gerçekleştiriyor. Türkiye ve Dünya’daki OEM ve OES müşterilerimizin onaylı tedarikçisi konumunda yer alıyor.

Tirsan Kardan, Mercedes-Benz, Ford Otosan, Volkswagen, Volvo, A.Isuzu, Iveco, Otokar, Temsa, FNSS gibi dünyanın önde gelen markaların doğrudan tedarikçisidir.

6 kıtada 70’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Tirsan Kardan, yüksek teknolojili, dayanıklı, güvenilir, uluslararası kalite standartlarına uygun ve çevre dostu ürünler üretmeye devam ediyor. Pazarın ve müşterilerinin ihtiyacına göre lokal montaj, lokal depo yönetimi veya benzeri uygulamalar ile hareket eden Tirsan Kardan, bugün lokal olarak Türkiye, İtalya ve Mısır’da üretim ve montaj yapıyor. Müşterilerine tam zamanında, hızlı, etkin ve JIS hizmet verebilmek için Amerika, Almanya ve İtalya’da lojistik depo faaliyetlerini yürütüyor.

Tirsan Kardan, yarım asrı aşkın köklü geçmişi, yetkin insan kaynağı ve yönetim anlayışıyla bir dünya markası olarak, kendine koyduğu hedeflerine doğru hızla ilerliyor.

 

Bilgi Güvenliği Politikası

TİRSAN KARDAN, bilgi varlıklarının gizlilik, bütünlük ve erişebilirliklerinin etkileyecek her türlü riski yönetmek amacıyla;

 • Bilgi güvenliği yönetim sisteminin kurulması, sürdürülmesi ve sürekli iyileştirmesi için her türlü destek ve kaynağı sağlar. Yönetim Kurulu, stratejinin belirlenmesi ve uygulamaların denetlenmesi konusunda görevini yerine getirir.
 • Planlar ve kontrollerde uygulanabilirlik yönü göz önünde bulundurulur. Kurumsal iş süreçlerine uyum ve sürdürülebilirlik sağlanır.
 • Bilgi varlıklarının gizlilik, bütünlük ve erişebilirliğini etkileyecek risklerin azaltılması veya ortadan kaldırılması, düzenli olarak gözden geçirilerek gerekli kontrol ve uygulamaların belirlenmesi, denetimi ve iyileştirilmesi sağlanır.
 • Bilgi güvenliğinin sağlanması ve sürdürülebilirliği çalışanların katkı ve desteği ile mümkündür. Bu amaçla tüm çalışanlarımız bilgi güvenliği tehditleri hakkında bilgilendirilir ve gerekli farkındalık eğitimleri verilir.
 • Yasal mevzuata uyum sağlanması için gerekli takip ve düzenlemeler yapılır.
 • Müşterilerimizin bilgi güvenliği beklentileri yerine getirilir. Tedarikçilerimizin bilgi güvenliği kurallarımıza uymaları beklenir.
 • Kişisel verilerin korunması anayasal haklar ve etik değerler açısından önemli bir konudur. Mevzuata uyum ve kurul kararlarına uyum sağlanır.
 • İş süreçlerimizin yürütülmesini sağlayan bilgi işleme olanaklarının kesintisizliği ve yedekli olarak sürdürülebilirliği bizim için çok önemlidir.
 • Şirketimizin iş süreçlerinde kullanılan bilgi varlıklarının mülkiyeti şirketimize aittir. Bu varlıklara erişen herkes bunun bilincini taşımalıdır.
 • Bilgi Güvenliği Olay yönetimi ve disiplin süreçleri ile takip edilir. 

Kalite ve Çevre Politikamız

“TİRSAN KARDAN” OLARAK,

TÜM PAYDAŞLARIMIZIN ORTAK MUTLULUĞU KAPSAMINDA,

  • Fi̇rma i̇ti̇barının en yüksek noktaya ulaşmasının sağlanması
  • Müşteri̇ beklenti̇leri̇ni̇ ön planda tutarak müşteri̇leri̇mi̇zi̇n                    memnuni̇yeti̇ni̇n sağlanmasi
  • Çalışanlarımıza çağdaş çalışma şartları, firsat eşi̇tli̇ği̇, i̇ş sağlığı        ve  güvenli̇ği̇ sağlayarak, çalışanlarımızın memnuni̇yeti̇ni̇n                  sağlanması
  • Tedari̇kçi̇leri̇mi̇zi̇n memnuni̇yeti̇ni̇n sağlanması
  • Hi̇ssedarlarimizin memnuni̇yeti̇ni̇n sağlanması
  • Etik değerleri̇mi̇z, sürdürülebi̇li̇rli̇k i̇lkemi̇z ve davraniş kurallarimiz      dahi̇li̇nde tüm paydaşlarimizla i̇li̇şki̇leri̇mi̇zi̇n                                        geli̇şti̇ri̇lmesi̇ dahi̇li̇nde tüm paydaşlarimizla i̇li̇şki̇leri̇mi̇zi̇n                  geli̇şti̇ri̇lmesi̇

KAYNAKLARIN VERİMLİ KULLANILMASI KAPSAMINDA,

  • Toplum ve çevreye katkının sağlanması
  • Ki̇rli̇li̇ği̇ kaynağında önleyerek atıkların mi̇ni̇muma i̇ndi̇rgenmesi̇
  • Doğal kaynaklarin korunmasi ve doğal kaynaklarin kullaniminin          mi̇ni̇muma i̇ndi̇rgenmesi̇
  • ilgili çevre mevzuat, kanun ve yönetmeli̇kleri̇n gerekleri̇ni̇n                  karşılanmasi ve teknoloji̇k yeni̇li̇kleri̇ taki̇p ederek, her alanda            ölçülebi̇li̇r sürekli̇ i̇yi̇leşti̇rmeyi̇

    ve geliştirmeyi esas alan çalışmaların yapılması politikamız olarak      hedeflenmiştir.

Enerji Politikası

TİRSAN KARDAN A.Ş. olarak tüm faali̇yetleri̇mi̇zde doğal kaynakları korumak ve ikli̇m deği̇şi̇kli̇ği̇ etki̇leri̇ni̇ azaltmak içi̇n enerji̇yi̇ veri̇mli̇ kullanmayI hedeflemekteyi̇z.

Bu doğrultuda kuruluşumuz;

Enerji̇ tüketi̇mi̇ ve veri̇mli̇li̇ği̇ ile ilgi̇li̇ yasal mevzuat ve düzenlemelere uymayı,

Çalışanların enerji̇ tasarrufu ve veri̇mli̇li̇ği̇ konusunda farkındalığını artırmayı,

Enerji̇ tasarrufu ve veri̇mli̇li̇ği̇ ile ilgi̇li̇ amaç ve hedefler oluşturmayı, gözden geçi̇rmeyi̇, beli̇rlenen amaç ve hedeflere ulaşmak içi̇n ihti̇yaç duyduğu kaynağı ve bi̇lgi̇yi̇ temi̇n ederek etki̇n çalışmalar yürütmeyi̇,

Sürdürülebi̇li̇r enerji̇ hedefleri̇ne ulaşmak içi̇n ri̇sk ve fırsatlarını gözeterek enerji̇ veri̇mli̇li̇k performansını ve si̇stemi̇ni̇ sürekli̇ iyi̇leşti̇rmeyi̇,

Sürekli̇ geli̇şmeyi̇ esas alan bi̇r enerji̇ yöneti̇m si̇stemi̇ ile; Üreti̇mde ve di̇ğer süreçleri̇mi̇zde yüksek teknoloji̇ ve uygulamaları terci̇h ederek, enerji̇ veri̇mli̇ ürün ve hi̇zmetleri̇ tedari̇k etmeyi̇, enerji̇
performansını iyi̇leşti̇ri̇ci̇ tasarım faali̇yetleri̇ni̇ desteklemeyi̇ taahhüt eder.

 

Etik Kurallarımız

Tirsan Kardan kurum değerlerini yaşatabilmek, şirketimizin ve çalışanlarımızın çıkarlarını koruyabilmek amacı ile oluşturulmuş Tirsan Kardan Etik Kurallar Protokolünü aşağıdaki metinden  incelemenizi rica ediyoruz. 

Tirsan Kardan Etik Kurallarının ihlal edildiğini düşündüğünüz durumlarda bizleri derhal haberdar etmeniz kurumumuzun, değerlerimizin ve çalışanlarımızın korunması açısından büyük önem taşımaktadır. Kişisel bilgilerinizin korunmasına verdiğimiz önem çerçevesinde aşağıda detaylarını bulacağınız kanallar üzerinden bağımsız Etik Hat servisimizi kullanarak bizlerle irtibata geçebilirsiniz.

Etik Hat; sizleri veya firmamızı tehlikeye sokacak herhangi bir usulsüzlük, tehlike, suiistimal, suç veya diğer ciddi riskler ile ilgili endişelerinizi iletebileceğiniz bağımsız bir çağrı merkezidir. Çağrılarınız özel ve bağımsız bir kurumda çözümlenmek üzere saklı kalacaktır.

Daha fazla bilgi için 444 Etik (3845) Telefon numarasından haftanın 7 günü 10:00 – 19:00 saatleri arasında her zaman arayabilirsiniz.

Bildirimlerinizde, size bağımsız bir çağrı merkezi şirketinin çalışanları olan operatörler yardımcı olacak ve isminiz, iletişim bilgileriniz ve sizinle ilgili diğer tüm bilgiler (paylaşmak istemeniz halinde) edinilerek gizli tutulacaktır.

Aşağıdaki başlıklardaki her türlü sorunuzu, sizlere yardımcı olacak bağımsız şirket yetkililerine gönül rahatlığıyla iletebilirsiniz.

Sizleri endişeye sokacak her türlü usulsüzlük, suç, tehlike veya diğer ciddi riskleri iletebileceğiniz bir telefon, web ve e-posta hattıdır. Bu hatta gelen tüm bildirimler gizli tutulmaktadır.

Bu sistemin sahibi Etik Bildirim ve Güvence Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. firmasıdır. Etik Bildirim ve Güvence Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. firması dışarıdan bağımsız bir firmadır.

 • Telefon aramalarında; 444 38 45 (Etik) numarasından ulaşabilirsiniz.
 • Ayrıca herhangi bir e-mail adresinden tirsankardan@etikhat.com.tr adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.
 • Web kanalıyla ise : etikhat.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Haftanın 7 günü, 10.00 – 19.00 saatleri arasında canlı olarak telefona bakan operatörler size hizmet verecektir. Saat 19.00 -10.00 saatleri arasında ve resmi tatillerde ise telefon santrali aracılığı ile kayıt yapılacaktır.

E-postanızı istediğiniz zaman gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz e-postalar kayıt altına alınacak ve gerekli işleme tabi tutulacaktır.

Tüm çalışanlarımız ve iş paydaşlarımız bu hatla paylaşımda bulunabilir.

Geliştirilmiş hizmet işleyişi sayesinde, sorunlarınız çok daha hızlı çözülecek. Ayrıca, süreç boyunca ve sonuçlandığında size bilgi verilecek.

Etik dışı davranışsal konular ile suiistimal ve diğer kritik konularda aşağıdaki başlıklar altında Etik Hat’tı arayabilirsiniz.

 1. ETİK DIŞI DAVRANIŞSAL KONULAR

1.1. Uyuşmazlık/Anlaşmazlık
1.2. Ayrımcılık
1.3. Hakaret
1.4. Psikolojik Taciz/Mobbing
1.5. Cinsel Taciz
1.6. Tehdit/Şantaj
1.7. Fiziksel Şiddet/Kavga
1.8. Çalışma Ortamını Bozan Duygusal İlişkiler
1.9. Alkol ve Uyuşturucu Kullanımı
1.10. Haksız Yere İşten Çıkarma
1.11. Çalışma Düzeni İle İlgili Haksız Uygulamalar
1.12. Siyasi vb. Propagandada Bulunmak
1.13. Diğer Davranışsal Konular

 

 1. SUİSTİMAL VE DİĞER KRİTİK KONULAR

2.1. Şirket Kurallarının İhlali
2.2. Şirket Kaynaklarının İsraf Edilmesi
2.3. Şirket Kaynaklarının Zimmete Geçirilmesi
2.4. İç Kaynaklı Hırsızlık
2.5. Dış Kaynaklı Hırsızlık
2.6. Hile ve Sahtekarlık
2.7. Tedarikçi Menfaat İlişkisi
2.8. Rüşvet
2.9. Bilgi Sızdırma (Bilgi Güvenliği İhlali)
2.10. İş Sağlığını ve Güvenliğini Tehlikeye Sokan İhlaller
2.11. Marka ve İtibarı Zedeleyen İhlaller
2.12. Diğer Kritik Konular

Size bağımsız bir çağrı merkezi şirketinin çalışanları olan operatörler yardımcı olacak. İsminiz, iletişim bilgileriniz ve sizinle ilgili diğer tüm bilgiler her aşamada gizli tutulacak.