fbpx

Tirsan Kardan

29.08.2022 / Pazartesi

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Şanlı tarihimizin en önemli zaferleri Ağustos ayında kazanılmıştır.

1071 yılında Türklere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi ve işgalcilere karşı açılan İstiklal Savaşı (Başkomutanlık Meydan Muharebesi) 30 Ağustos ‘ta milletimizin zaferi ile sonuçlanmıştır. Bu sebeple bu günleri her yıldönümünde törenlerle kutlarız.

Tarih, bir milletin hafızasıdır, sadece mazisi değil yarınlarının da inşasıdır. Dikkatle okuyup incelediğimizde tarih, milletlere yol gösteren bir pusula gibidir ve gelecekle ilgili kararları almada da yol gösterir.

Tarihimizdeki zaferler de bizi biz yapan, millet yapan değerlere sahip çıkmamızı bizlere öğütler. Huzur ve güven içinde yaşadığımız vatanın kıymetini bilmeyi O’nu sevmeyi öğretir. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı pekiştirir. Birlik ve beraberlik içinde aşamayacağımız hiçbir engelin olmadığını belirtmek isterim.

Değerli Arkadaşlarım,

Atatürk’ün dediği gibi; ”Savaşta askeri alanda kazanılan zaferler, ekonomik başarılarla taçlandırılmazsa kalıcı olmazlar.

”Bu sebeple Büyük Zafer’den sonra Cumhuriyet kurulmuş ve tarihte bir örneği görülmeyen kalkınma hamlesi başlatılmıştır. Her türlü yoksulluk ve imkansızlığa rağmen on yılda ekonomik alanda birçok işler yapılmış, çeşitli fabrikalar, kara ve demir yolları inşa edilmiş, tarım ve sağlık alanında önemli gelişmeler olmuştur.

Cumhuriyetin onuncu yılında, dünyaya örnek olacak bir ekonomik kalkınma başarısı gösterilmiştir.Bu yaklaşımdan hareketle milli sanayi tesisleri kurulmuş, denk bütçe politikası takip edilerek çok düşük enflasyonla büyük kalkınma hızları yakalanmıştır.

Bu bakış açısından hareketle, Tirsan Kardan ailesi olarak bizlerde çok çalıştık, daha önce ülkeye ithal ettiğimiz ürünleri imal ederek, bir taraftan döviz giderlerinin azalmasına ve ihracatımızı da her yıl arttırarak ülkemizin döviz girdisine katkılar sağladık. Bu başarıya başta kurucumuz İsmail Tiryaki olmak üzere tüm çalışanlarımızın gayret ve çalışmaları sayesinde ulaştık.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nı, Atatürk’ün “ekonomik zaferler kazanılması “direktifi çerçevesinde, üzerimize düşen görevi yapmanın huzuru içerisinde kutluyoruz.

Tüm çalışanlarımızın Zafer Bayramı’nı kutluyor, bu toprakları bizlere vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.

Sevgi ve selamlarımla,

Mehmet TİRYAKİ

Yönetim Kurulu Başkanı