fbpx

Tirsan Kardan

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMEYE KATKI: TİRSAN AKADEMİ HİZMETE GİRDİ

Basın Odası

SÜRDÜRÜLEBİLİR BÜYÜMEYE KATKI: TİRSAN AKADEMİ HİZMETE GİRDİ

Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi şirketi arasında yer almayı başaran Tirsan Kardan, kurduğu akademi ile sürdürülebilir büyümesini devam ettirecek. Tirsan Akademi, çalışanların eğitim, gelişim ve kariyerlerine dokunarak şirketi nesilden nesile taşımayı amaçlıyor.

Tirsan Kardan tesislerinde hizmete giren Tirsan Akademi’nin açılışına; Tiryakiler A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tiryaki Gürkan, Yönetim Kurulu Danışmanı Nurdoğan Nebioğlu, Satış ve İş Geliştirme Direktörü A. Hakan Cengiz, Mali İşler Direktörü A. Bahadır Sade, İnsan Kaynakları Direktörü Dr. Füsun Toros, Proje ve Aplikasyon Mühendisliği Müdürü Adnan Koruk, İleri Ürün Tasarım ve Test Merkezi Müdürü Efe Işık, Kurumsal İletişim Uzman Demet Aydın katıldı. Toplantıda ayrıca basın mensupları şirketin üretim ve AR-GE merkezlerini gezerek, yetkililerden faaliyetler hakkında bilgi aldı.

GELİŞİM YOLCULUĞUMUZA DEVAM EDECEĞİZ

Tirsan Akademi’nin lansman toplantısında konuşan Tiryakiler A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tiryaki Gürkan, “Şirketimizin kurucusu dedem İsmail Tiryaki’nin 1957 yılında Çankaya’da küçük bir yedek parça mağazası olarak başladığı işimiz, bugün 200 milyon doları aşkın cirosuyla 6 kıtada 70’i aşkın ülkeye ihracat yapmakta olup, bünyesindeki 4 firma ile sermayesi Tiryali ailesine aittir. Bugün artık grubumuzun sürdürülebilir geleceği için önemli adımlar atmamız gerekiyor. Bunların ilki Tirsan’ın en kıymetli değeri olan çalışanlarımızın gelişimine katkı sağlamak. Bunun için en önemli yolun eğitim olduğunun farkındayız. İşte bu yüzden bugün burada olma sebebimiz Tirsan Akademi’nin açılışını sizlerle birlikte yapmak. Tirsan Akademi şirketlerimizin eğitim ve gelişim merkezi bir nevi okulu olacak. Çalışanlarımızın kendilerini geliştirebilecekleri, hedeflerini hem bünyemizde hem de iş birliği yaptığımız üniversitelerin bünyelerinde yapabilecekleri bir okul. Bu projenin hayata geçmesinde emeği olan tüm çalışma arkadaşlarıma ve üniversite yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Gelişim yolculuğumuza kendimi de katarak devam edeceğimize yürekten inanıyorum” dedi.

NESİLDEN NESİLE TAŞIYACAK

Tirsan Kardan A. Ş. İnsan Kaynakları Direktörü ise, “Başarısının temellerini yarım asrı aşkın köklü geçmişinden alan Tirsan Kardan yetkin insan kaynağı ve yönetim anlayışı ile bir dünya markası olmuş ve sürdürülebilir olmak için her dönem önemli atılımlar yapmıştır. En önemli değeri olan insanı her daim en tepeye koyarak yapmış bu her çalışmayı. Bugün burada siz değerli misafirlerimizle bir arada olmamızın sebebi büyük bir gurur ile hayata geçiriyor olduğumuz Tirsan Akademi. Proje çalışanlarımızın eğitim, gelişim ve kariyerlerine dokunarak şirketlerimizi nesilden nesile taşıyacak. Tirsan Akademi kapsamında hem üniversite hem de teknik liselerle geleceğimiz olan gençlerimizi iş yaşamına hazırlamayı hedefleyen programlarımız da var. Bu programlar ile çalışanlarımızın hayatlarının her alanına taşıyabilecekleri keyifli, öğretici ve unutulmaz deneyimler yaşamalarını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

6 KITADA 70’İ AŞKIN ÜLKEYE İHRACAT

65 yılı aşkın sektör tecrübesi olan Tiryakiler Şirketler Grubu’nun otomotiv sektöründe faaliyet gösteren şirketi Tirsan Kardan, global pazarda kardan milli ve yedek parça üreticileri arasında lider olarak yer alıyor. Manisa’da bulunan yönetim, AR-GE merkezi ve üretim tesislerinde, yüksek kalite standartlarındaki ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve yüksek üretim kapasitesi ile otomotiv sanayisine özel çözümler sunuyor. Ürün geliştirmeden üretime, satıştan satış sonrası hizmetlere kadar tüm çözümleri kendi bünyesinde barındırıyor. Türkiye’nin ve dünyanın lider kardan milli üreticilerinden olan Tirsan Kardan, toplam 60 bin m2 üretim alanına sahip entegre tesislerinde, 1,5 milyon şaft üretim kapasitesi ile hafif ticari, ağır ticari, otobüs, otoyol dışı araçların ve endüstriyel uygulama alanlarının kullanımına uygun üretim gerçekleştiriyor. 6 kıtada 70’i aşkın ülkeye ihracat gerçekleştiren Tirsan Kardan, yüksek teknolojili, dayanıklı, güvenilir, uluslararası kalite standartlarına uygun ve çevre dostu ürünler üretmeye devam ediyor. Pazarın ve müşterilerinin ihtiyacına göre lokal montaj, lokal depo yönetimi veya benzeri uygulamalar ile hareket eden Tirsan Kardan, bugün lokal olarak Türkiye, İtalya ve Mısır’da üretim ve montaj yapıyor.

Paylaş:
Share on linkedin
Share on facebook
Share on twitter